Teklif Al

ARAÇ İÇİNDEKİ GÜRÜNTÜNÜN İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI

Araç içinde uzun süre gürültüye maruz kalmanın, birçok bilimsel araştırmayla kanıtlandığı gibi, baş ağrısı, stress, konsantrasyon kaybı, ciddi yorgunluk, uykusuzluk hatta kalp krizine bile sebebiyet verebileceği bilinmektedir. Bu nedenle aracınıza ses yalıtımı yaptırmak hem sürüş keyfinizi artıracak hem de sağlığınızı koruyacaktır.

Araç yalıtımı yaptırmak sadece gürültüyü azaltmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi bir sürüş deneyimi sunar.

single-post-08

Hangi Bölgeler Gürültüye Sebep Olur?

Araçta gürültüye sebep olan bölgelerin başında motor, teker uğultusu, zeminden ve tavandan gelen rüzgar sesi, camlar ve kapılardan gelen sesler, bagaj bölgesinden gelen sesler ve araç eski ise veya çok fazla sert plastiğin kullanıldığı bir markaysa parçaların sürtmesinden ve aracın salınımından oluşan trim sesleri gelir. Bu nedenle, ses yalıtımı yaparken bu bölgelerin tamamına dikkat edilmelidir.

Ses Yalıtımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ses yalıtımı teknik bir konu olduğundan hem ürün tedariğinde hem de montaj sırasında profesyonellerle çalışmak çok önemlidir. Yanlış ürün seçiminden dolayı hem sonuç çok zayıf olur hem de montaj sonrasında oturmayan parçalardan gelen trim sesleri veya düştüğünden dolayı cama değen yalıtım parçaları gibi birçok sıkıntıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Doğru Bir Ses Yalıtımı Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

Doğru bir ses yalıtımı uygulaması için, ilk olarak bütün sac yüzeylerde ağır bariyer titreşim sönümleyici uygulanmalıdır. Ardından, bölgeye göre en doğru dolgu malzemesi kullanılarak ses yalıtımı tamamlanmalıdır. Bu doğru uygulama, hem aracınızda gürültüyü önleyecek hem de yüksek kaliteli bir sürüş deneyimi sağlayacaktır.

Sonuç olarak, araç içindeki gürültü, sürücüler ve yolcular için birçok olumsuz etki yaratabilir. Bu nedenle, aracınıza ses yalıtımı yaptırarak hem sağlığınızı koruyabilir hem de sürüş keyfinizi artırabilirsiniz. Ancak, ses yalıtımı yaparken doğru ürün seçimi ve profesyonel montaj çok önemlidir. Bu şekilde doğru bir uygulama yaparak aracınızda gürültüyü azaltabilir ve yüksek kaliteli bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz.

INSTAGRAM

INSTAGRAM